AGT’den Defne Koz imzalı yeni parke serisi

25
AGT'den Defne Koz imzalı yeni parke serisi
AGT'den Defne Koz imzalı yeni parke serisi

 

ANTALYA, – ÜNLÜ endüstriyel tasarımcı Defne Koz’un, AGT Ağaç Sanayi ve Ticaret AŞ için hazırladığı ‘AGT Design By Defne Koz- Bliss’ ve ‘AGT Design By Defne Koz- Spark’ın lansmanı yapıldı.

Antalya’da 1984 yılında kurulan ve bugün Antalya Organize Sanayi Bölgesi’ndeki 300 bin metrekarelik fabrika alanında ağaç bazlı panel sektörü için yıllık 500 bin m3 MDF üretimi yapan AGT Ağaç Sanayi ve Ticaret A.Ş. firması, yeni tasarımlarıyla fark yaratıyor. MDF, MDF lam, panel, laminat parke ve profil ürünleriyle hem iç piyasada hem de yurtdışında sektörünün en büyükleri arasında yer alan AGT, ‘AGT Concept By Defne Koz’ ve ‘AGT Design By Defne Koz’ isminde hazırladığı yeni tasarımlarını müşteriyle buluşturdu.

Ünlü endüstriyel tasarımcı Defne Koz’un hazırladığı yeni koleksiyon ‘Bliss’ ve ‘Spark’ olarak da kendi içlerinde farklılaşıyor. Her tasarımda krem, gri ve kahve olarak üç ortak dekor (renk) bulunuyor. ‘Bliss’de ek olarak ‘bitter’, ‘Spark’ta ise ‘Cafe dekor’ ile birlikte toplamda her iki seride 4’er renk seçeneği bulunuyor.

UV ışınlarına, çizilmeye ve noktasal darbelere dayanıklı AGT Design By Defne Koz- Bliss ve AGT Design By Defne Koz – Spark tasarımları lansman sürecinin ardından da 70 ülke 1000’den fazla satış noktasında müşteriye sunulacak.

DOĞAL MI İNSAN ÜRETİMİ Mİ?

AGT’nin yeni tasarımlarına hayat veren Defne Koz, insan üretimi ve doğal arasındaki dengenin kendisi her zaman meraklandırdığını söyledi. Doğal ahşap desenleri kullanmak yerine, insanın yaratıcılığı ile doğanın güzelliğinin bir araya gelmesinden ilham alan Defne Koz, doğanın ilhamı ve tasarımın en iyi yanlarını bir araya getirdiğini söyledi. Koleksiyonunda sıcak renkler ve zengin dokulara yer veren Defne Koz, geometrik olmayan organik desenler ve ahşaba ait doğal özellikler, özgün desenler ve geniş renk çeşitliliğini, insan üretimi ürünlerin özellikleri bir araya sunduğunu kaydetti.

AGT’NİN YENİ TARIMLARI

BLISS:

Doğal damarlara benzeyen yumuşak ve sakin bir desen olsa da aslında damarlar bir parametrik bilgisayar programı tarafından oluşturuldu. Damarların şeklini ve yoğunluğunu bir bilgisayar programı ile ayarlayabildiğim için, aslında ahşabın ‘beyni olan bir ağaçtan’ geldiğini söyleyebiliriz.

Bliss, ışığın yansımasıyla değişen ipeğin dokusuna benzerliği ile sakin ve huzurlu bir zihne hitap eden ve zengin bir zemin kaplama isteyen mimarlar için oldukça uygun.

SPARK:

Doğal ahşap damarlarını geometrik çizgilerle bir araya getiren zengin bir desen.

Sonuç; bir tür mozaik şeklinde düzenlenmiş, organik ve düz desenlerin oluşturduğu bir denge.

Daha çok mimarın güçlü kişiliğe sahip bir desen uygulamak istediği geniş odalarda ya da otel lobisi gibi yerlerde geniş ve etkileyici bir zemin kaplama için mükemmel bir tercih.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Adınız